Държавно първенство 2018

В Сливен се състоя Държавното първенство по спортна акробатика. Класирането е разделно във възрастните категории 7-15, 9-16, 10-18 и 11-19 години. Участват над 120 спортиста от 20 клуба на България.

Прочети още: Държавно първенство 2018

ДП по акробатика (деца) 2018

В Горна Оряховица завърши Държавното първенство по спортна акробатика, състезаваха се деца и младежи. 18 клуба от цялата България участваха в надпреварата. Има три възрастни категории: 6-8, 9-11 и 12-14.

Прочети още: ДП по акробатика (деца) 2018

Световно първенство 2018

В Антверпен завърши Световно първенство за младежи по спортна акробатика. Състезанията се провеждат за 3 възрастни категории: 11-16, 12-18 и 13-19.

Прочети още: Световно първенство 2018

Световна Купа в Белгия 2018

Първият в сезона етап на Световната Купа по спортна акробатика се състоя в Белгия. Българските спортисти участваха само в съпътстващия турнир.

Младежкото ТРИО Никол Шопова - Мария Караманова - Никол Боева зае в квалификацията 24 място с балансово съчетание и 26 място с темпово и така не пробиха на финала.

Пък смесената ДВОЙКА Мариела Костадинова - Панайот Димитров показаха много стабилна игра. В квалификацията те заеха 3 място с балансово, също и с темпово съчетание, а във финала спечелиха сребърни медали. На 1 място е дуетът от Казакстан, на 3 място - от Португалия.