ДП по акробатика, младша възраст

В София свърши Държавния шампионат за деца по спортна акробатика. Този спорт е много популярен в страната и има дълбоки традиции. И сега учстничките на състезанието бяха поздравени от легендите на българската акробатика - Ангелина Маджарова, Соня Ангелова и Людмила Кръстева - бивши световни и европейски шампионки, също и Христо Димитров и Борислав Борисов, които са бронзови медалисти на поледното ЕП в състава на мъжката четвьорка.

Децата се състезаваха във възрастни групи 6-8, 9-11 и 6-14. Участваха 20 клуба (около 200 деца) от цялата страна.

Много добре се представиха акробатите от Бургас, където успешно работят три клуба по акробатика, също и клубовете от Сливен, Ботевград, Горна Оряховица, Търговище и от други градове.

РЕЗУЛТАТИ

Момичета 6-8 години

Отборно

  1. КСА Бургас
  2. СКЧА Ботевград
  3. СКА “Стефан Данчев” Сливен

Индивидуално

  1. Деница Босилкова – СКЧА Ботевград
  2. Петя Георгиева – СКА “Стефан Данчев” Сливен
  3. Тония Тонева – КСА Бургас

         Момчета 6-8 години

   Отборно

  1. СКСГА “Светкавица” Търговище
  2. СКА “Акро Джъмп” Бургас
  3. КСА “Нефтохимик 2011” Бургас

Индивидуално

  1. Толга Абдурахманов – СКСГА “Светкавица” Търговище
  2. Даниел Стойчев – СКА “Акро Джъмп” Бургас
  3. Мартин Челебиев – КСА “Нефтохимик 2011” Бургас

Момичета 9-11 години

          Отборно

  1. СКА “Акро Тамп” София
  2. КСА Бургас
  3. СКЧА Ботевград

Индивидуално

  1. Пламена Георгиева – СКА “Акро Джъмп” Бургас
  2. Михаела Ганчева – КСА “Акро Нова” Горна Оряховица
  3. Мартина Нитова – СКЧА Ботевград

Момчета 9-11 години

          Отборно

  1. КСА Бургас
  2. СКСГА “Светкавица” Търговище
  3. КСА “Нефтохимик 2011” Бургас

Индивидуално

  1. Борислав Борисов – СКСГА “Светкавица” Търговище
  2. Георги Стоянов – КСА Бургас
  3. Денислав Пенев – КСА “Нефтохимик 2011” Бургас

Младша възраст групова акробатика 6-14 години

Женски двойки

  1. Станислава Симеонова и Ева Ценова – СКЧА Ботевград
  2. Нели Вачева и Нели Димитрова – СКА “Стефан Данчев” Сливен
  3. Рената Ахмедова и Христина Младенова – КСА “Акрос” Варна

Мъжки двойки

  1. Никола Видов и Александър Клековин – СКА “Акро Джъмп” Бургас
  2. Владимир Коточев и Стоян Панайотов – КСА Бургас
  3. Лъчезар Къцарков и Кристиян Ангелов – АК “Локомотив” Русе

Смесени двойки

  1. Катя Топалова и Кристиян Манолов – КСА Бургас
  2. Калина Първанова и Валентин Василев – СКА “Акро Джъмп” Бургас
  3. Гюркан Шабан и Юзлем Мюмюн – КСА “Орел” Айтос

Женски тройки

  1. Виктория Иванова, Радостина Стефанова и Елина Хинкова – КСА “Акро Нова” Горна Оряховица
  2. Румяна Тончева, Ралица Андреева и Росица Йорданова – КСА “Акро Нова” Горна Оряховица
  3. Даная Косева, Илияна Вичева и Станимира Пенева – КСА Бургас и КСА “Нефтохимик 2011” Бургас

Мъжки четворки

  1. Денис Хипке, Мартин Челебиев, Калоян Велинов и Даниел Данков – КСА Бургас и КСА “Нефтохимик 2011” Бургас
  2. Мартин Тодоров, Пресиян Савов, Ясен Томов и Александър Казаков – КСА “Акрос” Варна