Световно първенство (младежко) 2021

В Женева завърши Световното първенство по спортна акробатика. България има традиции в този спорт. Ето как се изявиха българските спортисти в мледежките категории. Цялото класиране е по линка.

11-17 години

206284198 1490202604645535 505538658255209972 n

МЪЖКИ ДВОЙКИ: 5 място във финала (Георги Стоянов-Владимир Коточев)

ЖЕНСКИ ДВОЙКИ: 5 място във финала (Магдалена Тодорова-Елина Хинкова)

ЖЕНСКИ ТРИО: 21 място квалификация баланс и 16 място темпо. Без финала. (Ванеса Стойчева, Михаела Ганчева, Елеонора Помакова)

МЪЖКИ ГРУПИ: 5 място във финала (Виктор Янев, Стилиян Господинов, Николай Калпаков. Кристиян Манолов)

12-19 години

МЪЖКИ ДВОЙКИ: 3 място във финала (Данаил Николов-Мартин Николов, Горна Оряховица)

ЖЕНСКИ ТРИО: 16 място в квалификацията. Без финала.(Гергана Калчева, Петя Георгиева, Маринела Иванова))

13-20 години

206347408 1490203611312101 4182565125830623044 n

ЖЕНСКИ ДВОЙКИ: 3 място в квалификацията, 8 място във финала. (Теодора Кръстева-Елена Василева, Бургас)

ЖЕНСКИ ТРИО: 17 място в квалификацията. Без финала. (Стейси Василева, Габриела Боевска, Дария Иванова)