Световно първенство 2019

В Испания през май се проведе Световното първенство по естетическа гимнастика. В България сега няма национален отбор по този спорт в категория СЕНИОРКИ. Медали спечелиха отборът от Русия "Мадона" и два отбора от Финландия ("Минетит" и OVO).

Пък в категория ДЕВОЙКИ Националният отбор на България зае почетното 4-то място (от 35 отбора). На 1-во място е отборът от Финландия "OVO Team", след него са отборите от Русия "Виктория Стрела" и "Виктория".

60543943 1802830989859774 134917519906439168 o

В категория КРАТКА ПРОГРАМА в категория СЕНИОРКИ участва отборът от клуб ГРАЦИЯ. Българките спечелиха сребърни медали, следвайки руския отбор "Роксет". На 3-то място е отбор от Дания "Team Nova".