Гран при Киев 2019

В столицата на Украйна се проведе третият етап на Гран при по художествена гимнастика. Гимнастичките от България взеха участие в няколко категории.

ГРАН ПРИ МНОГОБОЙ ЖЕНИ

1. Влада Николченко (Украйна)

2. Катрин Тасева (България)

3. Екатерина Селезнева (Русия)

Във ФИНАЛИТЕ Катрин спечели БРОНЗОВ медал с ОБРЪЧ и ЗЛАТЕН медал с ЛЕНТА!

СЕНИОРКИ, СЪПЪТСТВАЩИЯ ТУРНИР, МНОГОБОЙ

На 1 място е Анастасия Салос от Беларус. Вая Драганова е на 7 място, Йоана Николова е на 16 място.

Във ФИНАЛИТЕ Вая Даганова с обръч зае 7 място, с лента - 4 място, а с бухалки спечели БРОНЗОВ медал!

Йоана Николова с топка зае 7 място.

Класирането на ДЕВОЙКИ СТАРША ВЪЗРАСТ този път беше по европейския стандарт - отборно по сумата  изиграванията на индивидуалките и ансамбъла.

1. Украйна

2. Беларус

3. България.

При това индивидуалки получиха много добри оценки и само слабата игра на ансамбъла не дава на отбора за се качи на по-горното стъпало.

ФИНАЛИ ИНДИВИДУАЛНО

ВЪЖЕ: Ева Брезалиева - 6 място

ТОПКА: Ева Брезалиева - 6 място

БУХАЛКИ: Ева Брезалиева - 7 място

ЛЕНТА: Ева Брезалиева - 3 място!

54525255 2115959621816592 1871269387751653376 o

Валерия Ватова не влезе във финалите и получи само бронзовия медал за отборната борба.