Купа България 2013

АртСпорт

Няколко часа след края на финалите на най-добрите ни състезатели по спортна гимнастика пътувам обратно и размишлявам върху впечатленията, които  остави у мен този шампионат.

Никога не съм се възхищавала на смелостта на други спортисти повече, отколкото на гимнастиците- тези изключителни атлети!  Не случайно спортната гимнастика се счита за кралица на спортовете.  За да практикуваш този труден спорт, силата и смелостта не са достатъчни.  Поносимостта на болката е особено тежък фактор.  Имаше доста спортисти, които се оплакваха  от травми - от малки момиченца до големи и силни мъже,  всички ги мъчеше  по нещо!

Като оставим настрана неприятните моменти  на спорта,  мога да споделя, че съм много  щастлива от положителното развитие на мъжката ни спортна гимнстика. Имаме няколко сериозни спортисти при юношите и младежите, които показаха класни изпълнения. За обикновения зрител бе доста трудно да се ориентира в състезанието, понеже не съобщаваха имената на играещите, но  с питане успях да разбера имената на  някои от участниците, които ми  харесаха – Добромир Стойнев (ЦСКА), Денислав Дамянов (Черноморски юнак), Велико и Владимир Тушеви (Акро). Момчетата впечатляват с прекрасни линии на тялото, характерни за гимнастиците от високо ниво.  Според мен някои от тях са стабилни на поне 4 уреда и им пожелавам да продължават в същия дух, за да имаме един ден отбор в осмицата на Олимпиадата, който да се състезава редом с най-добрите гимнастици в света. Това не само не е невъзможно, това според мен е бъдещето на България – с хора като Йовчев и Дунев, посветени изцяло  на този спорт, можем да мечтаем за подобни висоти. Разбира се, всичко по реда си, за да се върне добрата българска школа трябват години.

IMG_0696_Dragomir_web

На снимката: Вицешампионът в многобоя при мъжете Драгомир Пеев (Черноморски юнак)

При мъжете надпреварата също беше оспорвана. Въпреки  че поради участие в международен турнир отсъстваха трима силни наши състезатели, се получиха интересни финали – нямаше нито едно идентично класиране. Изключително приятно съм изненадана от  Драгомир Пеев (Черноморски юнак) -  първи на кон с гривни и земя – мисля, че е напреднал доста в сравнение с миналата година! Поздравления и пожелание за все по-добро развитие. Разбира се много добре впечатление остави и Александър Марков – той е любимец на цялата гимнастическа общност – съвсем заслужено, много талантлив и чаровен състезател. Най ми хареса изпълнението му на земя, където за финална серия изпълни сложен винт.

Все пак за мен най-интересен беше Ярослав Вовк – за първи път го гледах на живо и бях впечатлена от сложността на програмата му и лекотата, с която я изпълнява. Той се представи най-добре на халки, висилка и успоредка, където стана и шампион.

Ако за мъжката ни гимнастика съм обнадеждена, далеч не мога да кажа същото за женската. Грета Банишка, Моника Романова,  Симона Якетова, Никол Дунева  и още няколко гимнастички  са младите ни надежди, но и на тях предстои да се докажат във възраст жени. Всички те имат прекрасни фигури, справят се стабилно със съчетанията си, но за да достигнат нивото на големите гимнастички имат нужда от много тренировки.

При жените победителката в многобоя  Ралица Милева се представи впечатляващо на земя, изпълни почти без грешка съчетанието си. Като голяма  нейна  конкуренка  на финалите забелязах  пловдивската състезателка Валентина Рашкова. 

  KB_greta_web

Победителката в многобоя при девойките старша възраст Грета Банишка(ЦСКА)  в изпълнение на салто на земя.

 

КЛАСИРАНЕ ЖЕНИ МНОГОБОЙ
1.    Ралица  Милева   „А-ГИМ” -  49.00 (12.7, 10.70, 13.30, 12.30)
2.    Яница Добрева  „Ч.юнак” -  48.70 ( 13.20, 10.80, 12.80, 11.90)
3.    Валентина Рашкова „Спартак” -  47.70 (12.10, 12.70, 10.30, 12.60)
4.    Моника Романова „ЦСКА”  - 43.80 ( 12.60, 10.20, 8.8, 12.20)
5.    Ина Димитрова „Ч. юнак”  - 42.90 (12.80, 9.50, 9.70, 10.90)
6.    Ирина Георгиева „Ч. юнак” -  42.50 (12.40, 8.30, 11.0, 10.80)
7.    Теодора Калпакчиева „Гимнастика” -  41.80 (12.70, 9.20, 9.60, 10.30)
8.    Станимира Станчева „Гимнастика”  - 38.70 (11.40, 8.00, 9.90, 9.40)
9.     Дияна Найденова „ЦСКА”  - 37.60 ( 11.20, 7.80, 9.10, 9.50)
10.   Магдалена  Иванова „Ч. юнак”  - 36.60 (10.20, 9.20, 9.10, 8.10)
11.   Василена Шопова „Спартак”   - 35.40 (11.50, 6.90, 8.30, 8.70)
12.   Теодора Атанасова „Ч.юнак” -  33.80 (11.20, 3.80, 8.60, 10.20)
13.   Албена Ангелова  „ЦСКА”  - 32.80(11.40, 3.00, 9.30, 9.10)
14.   Свилена Нушкова „ЦСКА”  - 32.30 (11.40, -, 9.70, 11.20)
15.   Сюзан Папазова „Спартак”  - 28.00 (10.60, 2.70, 6.30, 8.40)
16.   Мария Василева „А-ГИМ”  - 26.80 (11.40, 3.60, 3.10, 8.70)
17.   Глория Асенова „ЦСКА”  - 21.30 (-, 3.00, 9.40, 8.90)
18.   Силвия Георгиева „А-ГИМ”  - 11.10 (11.10, -,  -,  - )
19.   Даяна Георгиева „Гимнастика” - 10.70 (10.70, -,  -,  - )
20.   Николета Николова „ЦСКА”   - 8.50 (-,  -, 8.50, - )
21.   Стефани Иванова „Ч.юнак”  - 8.20 (-,  -, 8.20, - )
22.   Анелия Димитрова „А-ГИМ” -  2.70  (-,  -, 2.70, -  )
23.   Елена Владова  „Пирин” – 0.00 (-,  -,  -, - )

КЛАСИРАНЕ КАДЕТКИ  МНОГОБОЙ
1.    Радостина Тодорова „Ч.юнак” – 44.30 ( 12.80, 10.60, 8.80, 12.10)
2.    Габриела Петрова „Ч.юнак” = 41.60 (11.10, 8.40, 11.40, 10.70)
3.    Миглена Милева „Ал.Фотев”  - 31.70 (11.20, 0.80, 10.50, 9.20)
4.    Венелина Урлачка „Л.Солачки” – 30.10 (11.00, 2.10, 7.40, 9.60)
5.    Елена Якетова „Пирин”  - 29.40 (10.40, 1.90, 8.80, 8.30)
6.    Деница Несторова „Ч.юнак”  - 28.40 (11.60, 0.40, 8.60, 7.80)
7.    Кремена Евгениева „Ч.юнак” -  26.50 (7.40, 3.90, 7.30, 7.90)
8.    Агапина Стоилова „Л.Солачки” – 3.80 (-, 0.30, 3.50, -)

КЛАСИРАНЕ ДЕВОЙКИ СТАРША ВЪЗРАСТ МНОГОБОЙ
1.    Грета Банишка „ЦСКА” - 47.80 (13.30, 10.00, 13.20, 11.30)
2.    Илияна Гевезова „Спартак” -  43.80 (12.60, 8.40, 11.50, 11.30)
3.    Никол Дунева „Йовчев-Дунев” - 43.10 (13.20, 8.80, 11.50, 9.90)
4.    Илина Бояджиева „Спартак” -  38.30 (12.30, 8.80, 7.50, 9.70)
5.    Симона Якетова „Пирин” - 36.50 (12.60, 3.20, 10.20, 10.50)
6.    Николета Янева „Гимнастика”  - 36.25  (11.40, 4.10, 10.20, 10.50)
7.    Деница Иванова „Ч.’юнак”  - 35.70 (12.10, 4.50, 8.80, 10.30)
8.    Диана Тричкова „Гимнастика” - 31.00 (10.60, 3.00, 9.50, 7.90)
9.    Николина Димитрова „Гимнастика”  - 30.40 (11.30, 1.90, 7.60, 9.60)
10.   Динка Кюмюрджиева  „Гимнастика” - 24.00 (10.60, -, 7.30, 6.10)
11.   Ванина Павлова „Спартак” -  21.70 (10.40, 1.90, 3.10, 6.30)
12.   Цвета Бочукова „Спартак”  - 20.45 (10.20,  0.40, 3.00, 6.85)
13.   Полина  Кюмюрджиева  „Гимнастика” - 2.10 (-,  -,  2.10, -)  

КЛАСИРАНЕ МЪЖЕ МНОГОБОЙ
1.    Ярослав Вовк „ЦСКА” -  78.80 (12.60, 12.00, 13.00, 13.50, 14.50, 13.20)
2.    Драгомир Пеев „Ч.юнак” – 77.35 (13.60, 12.70, 13.55, 13.30, 12.30, 11.90)
3.    Александър Марков „Пирин” – 75.40 (13.30, 13.20, 11.50, 12.60, 12.00, 12.80)
4.    Георги Сотиров „Йовчев-Дунев”- 71.30 (12.00, 12.00, 9.80, 12.80, 12.10, 12.60)
5.    Видислав Филипов „Торнадо” – 70.65 (12.70, 11.75, 10.50, 12.40, 12.70, 10.60)
6.    Христос Маринов „Ч.юнак” – 70.30 (12.50, 11.70, 13.10, 12.20, 10.00, 10.80)
7.    Илия Туджаров „А-ГИМ” 66.55 (11.00, 10.90, 10.75, 11.80, 11.80, 10.30)
8.    Саркис Сирагедян „Пирин” – 65.50 (13.10, 9.30, 10.60, 12.10, 11.30, 9.10)
9.    Петър Петров „Тр.юнак” – 48.50 (12.30, 4.10, 9.80, 12.60, 7.00, 2.70)
10.   Васил Сотиров „Тр.юнак” – 47.30 (10.80, 3.90, 5.10, 11.00, 10.70, 5.80)
11.   Емил Христов „Ч.юнак” – 43.00 ( -, 10.00, 12.40, 10.80, 9.80, - )
12.   Георги Тасев „ЦСКА” – 40.40 (12.80, 4.40, -, -, 12.00, 11.20)
13.   Атанас Корчев „Пирин” – 38.90 (10.70, 5.30, 4.60, 11.20, 4.20, 2.90)
14.   Никола Пенчев „ЦСКА” -  34.10 (-, 7.00, 6.10, 11.30, -, 9.70)
15.   Христо Христов „Ч.юнак” – 32.60 (-, 11.40, 4.60, 10.30, 4.10, 2.20)
16.   Валентин Стоянов „ЦСКА” – 28.60 (11.30, -, 3.50, 9.80, 4.00, -)
17.   Атанас Атанасов „Ч.юнак” – 25.60 (9.80, -, 4.60, 8.50, -, 2.70)
18.   Александър Найденов „Тр.юнак” – 22.20 (12, -, -, 10.20, -, -)
19.   Филип Станков „Спартак” – 21.90 (10.90, -, -, 11.00, -, -)
20.   Радослав Сарафски „Тр.Юнак”  16.30 (-, -, 5.20, 11.10, -, -)

КЛАСИРАНЕ МЛАДЕЖИ МНОГОБОЙ
1.    Велико Тушев „Акро” - 76.40 (13.60, 12.30, 12.20, 12.70, 12.60, 13.00)
2.    Добромир Стойнев „ЦСКА” – 72.70 (12.40, 10.40, 12.50, 12.70, 13.40, 11.30)
3.    Божидар Тодоров „Ч.юнак” – 69.30 (11.70, 11.60, 11.90, 11.70, 12.20, 10.20)
4.    Димитър Димитров „Пирин” – 68.40 (13.30, 11.20, 9.80, 12.20, 12.40, 9.50)
5.    Мартин Маджарски „ЦСКА” -63.30 (12.90, 6.90, 11.00, 11.90, 10.10, 10.50)
6.    Георги Димитров „Ч.юнак” -50.30 (12.00, 6.20, 10.10, 11.20, 5.30, 5.50)
7.    Виктор Стоянов „Ч.юнак” – 48.70 (12.30, 5.20, 9.70, 10.30, 6.50, 4.70)
8.    Васил Божков „Тр. юнак” – 35.90 (13.00, -, 5.30, 10.20, 4.70, 2.70)
9.    Стефан Стойчев „Тр. юнак” - 30.60 (-, 2.00, 6.60, 11.30, 10.70, -)
10.   Стойчо Коцев „Тр.юнак” – 1.2 (-, -,  1.2, -, -, -)

КЛАСИРАНЕ ЮНОШИ СТАРША ВЪЗРАСТ МНОГОБОЙ
1.    Владимир Тушев „Акро”  - 73.60 (13.00, 12.30, 13.00, 11.40, 11.90, 12.00)
2.    Димитър Бърдарски „Пирин” – 70.40 (12.90, 10.30, 11.00, 12.00, 11.80, 12.40)
3.    Светослав Ангелов „Торнадо” – 68.90  (11.50, 11.70, 10.80, 10.80, 12.90, 11.40)
4.    Денислав Дамянов „Ч.юнак”  - 68.70 (12.30, 10.70, 11.50, 11.80, 11.00, 11.40)
5.    Калоян Русев „Светкавица”  - 65.80  (10.90, 10.00, 11.30, 11.70, 11.10, 10.80)
6.    Станислав Василев „Ч.Юнак” – 65.40 (11.10, 11.00, 10.70, 11.20, 10.80, 10.60)
7.    Иван Цеков „Пирин” -  60.40 (11.60, 5.10, 11.90, 10.20, 11.00, 10.60)
8.    Стоян Станков „Спартак”  - 39.50 (11.90, 4.00, 4.50, 10.00, 5.80, 3.30)
9.    Васил Стефанов „Спартак” – 28.80 (-, 12.70, -, 10.20, 5.90, -)
10.  Мариян Василев „Ч. Юнак” – 28.70  (10.80, 2.00, 1.70, 9.00, 1.30, 3.90)
11.  Спас Пецанов „Спартак” – 27.40 (10.90, 2.00, 1.80, 9.00, 1.50, 2.20)
12.  Тони Ялъмов „Ч.юнак” -  25.80 ( 5.20, 2.00, 4.50, 10.00, 2.00, 2.10)
13.  Иван Илиев „Ч.юнак” – 23.60 ( 6.70, 2.00, 1.80, 10.00, 1.40, 1.70)
14.  Петър Чотов „Етър-юнак” – 21.90 (3.40, 1.80, 5.00, 9.50, -, 2.20)
15.  Христиан Малаков „Спартак” – 10.20 (7.10, 2.00, -, -, -, 1.10)

НАГРАЖДАВАНЕ ФИНАЛ ЗЕМЯ - МЪЖЕ

KB2013_zemya_myze

1. Драгомир Пеев (Черноморски юнак)  2. Ярослав Вовк(ЦСКА)   3. Саркис  Сирагедян (Пирин)

 

НАГРАЖДАВАНЕ ФИНАЛ ЗЕМЯ - МЛАДЕЖИ

KB2013_zemya_mladi

1. Добромир Стойнев (ЦСКА) 2. Велико Тушев (Акро)

 

НАГРАЖДАВАНЕ ФИНАЛ ЗЕМЯ - ЮНОЩИ СТАРША ВЪЗРАСТ

KB2013_zemya_yunoshi

1. Владимир Тушев(Акро)

 

НАГРАЖДАВАНЕ ФИНАЛ КОН С ГРИВНИ - МЪЖЕ

KB2013_kon_myze

 

НАГРАЖДАВАНЕ ФИНАЛ КОН С ГРИВНИ - - МЛАДЕЖИ

KB2013_kon_mlad

 

НАГРАЖДАВАНЕ ФИНАЛ КОН С ГРИВНИ - ЮНОЩИ СТАРША ВЪЗРАСТ

KB2013_kon_yunoshi

 

НАГРАЖДАВАНЕ ФИНАЛ ХАЛКИ - МЪЖЕ

KB2013_halki_myze2

 

НАГРАЖДАВАНЕ ФИНАЛ ХАЛКИ- МЛАДЕЖИ

KB2013_halki_mlad

 

НАГРАЖДАВАНЕ ФИНАЛ  ХАЛКИ - ЮНОЩИ СТАРША ВЪЗРАСТ

KB2013_halki_yunoshi

 

НАГРАЖДАВАНЕ ФИНАЛ ПРЕСКОК - МЪЖЕ

KB2013_preskok_myze

 

НАГРАЖДАВАНЕ ФИНАЛ ПРЕСКОК - МЛАДЕЖИ

KB2013_preskok_mlad

 

НАГРАЖДАВАНЕ ФИНАЛ ПРЕСКОК - ЮНОЩИ СТАРША ВЪЗРАСТ

KB2013_preskok_yunoshi

 

НАГРАЖДАВАНЕ ФИНАЛ УСПОРЕДКА - МЪЖЕ

KB2013_usp_myze_med

 

НАГРАЖДАВАНЕ ФИНАЛ УСПОРЕДКА - МЛАДЕЖИ

KB2013_usp_mlad_med

 

НАГРАЖДАВАНЕ ФИНАЛ УСПОРЕДКА - ЮНОЩИ СТАРША ВЪЗРАСТ

KB2013_usp_yunoshi_med

 

НАГРАЖДАВАНЕ ФИНАЛ ВИСИЛКА- МЪЖЕ

KB2013_vis_myze

 

НАГРАЖДАВАНЕ ФИНАЛ ВИСИЛКА- МЛАДЕЖИ

KB2013_vis_mlad3

 

НАГРАЖДАВАНЕ ФИНАЛ ВИСИЛКА- ЮНОЩИ СТАРША ВЪЗРАСТ

KB2013_vis_yunoshi_med

 

1.       Ралица  Милева   „А-ГИМ” -  49.00 (12.7, 10.70, 13.30, 12.30)

2.       Яница Добрева  „Ч.юнак” -  48.70 ( 13.20, 10.80, 12.80, 11.90)

3.       Валентина Рашкова „Спартак” -  47.70 (12.10, 12.70, 10.30, 12.60)

4.       Моника Романова „ЦСКА”  - 43.80 ( 12.60, 10.20, 8.8, 12.20)

5.       Ина Димитрова „Ч. юнак”  - 42.90 (12.80, 9.50, 9.70, 10.90)

6.       Ирина Георгиева „Ч. юнак” -  42.50 (12.40, 8.30, 11.0, 10.80)

7.       Теодора Калпакчиева „Гимнастика” -  41.80 (12.70, 9.20, 9.60, 10.30)

8.       Станимира Станчева „Гимнастика”  - 38.70 (11.40, 8.00, 9.90, 9.40)

9.       Дияна Найденова „ЦСКА”  - 37.60 ( 11.20, 7.80, 9.10, 9.50)

10.   Магдалена  Иванова „Ч. юнак”  - 36.60 (10.20, 9.20, 9.10, 8.10)

11.   Василена Шопова „Спартак”   - 35.40 (11.50, 6.90, 8.30, 8.70)

12.   Теодора Атанасова „Ч.юнак” -  33.80 (11.20, 3.80, 8.60, 10.20)

13.   Албена Ангелова  „ЦСКА”  - 32.80(11.40, 3.00, 9.30, 9.10)

14.   Свилена Нушкова „ЦСКА”  - 32.30 (11.40, -, 9.70, 11.20)

15.   Сюзан Папазова „Спартак”  - 28.00 (10.60, 2.70, 6.30, 8.40)

16.   Мария Василева „А-ГИМ”  - 26.80 (11.40, 3.60, 3.10, 8.70)

17.   Глория Асенова „ЦСКА”  - 21.30 (-, 3.00, 9.40, 8.90)

18.   Силвия Георгиева „А-ГИМ”  - 11.10 (11.10, -,  -,  - )

19.   Даяна Георгиева „Гимнастика” - 10.70 (10.70, -,  -,  - )

20.   Николета Николова „ЦСКА”   - 8.50 (-,  -, 8.50, - )

21.   Стефани Иванова „Ч.юнак”  - 8.20 (-,  -, 8.20, - )

22.   Анелия Димитрова „А-ГИМ” -  2.70  (-,  -, 2.70, -  )

23.   Елена Владова  „Пирин” – 0.00 (-,  -,  -, - )